Co u nas słychać?

Nowy Rok, nowy start!

Koniec starego, a początek nowego roku to symboliczny czas, w którym większość z nas tworzy listy postanowień noworocznych. Najczęściej chcemy schudnąć, rzucić palenie, zmienić pracę, wyjechać w wymarzoną podróż. Cele są ambitne i zazwyczaj mają pozytywnie wpłynąć na nasze dotychczasowe życie. Dlaczego więc nawet 90% z nich zostaje niespełnionych? Na własnym przykładzie podpowiemy Wam, jakich zasad trzymaliśmy się realizując nasze marzenie o Kompleksie „Na Klifie”.

Na początek OSIĄGALNOŚĆ!

Czy to, co chcesz zrobić jest możliwe do wykonania? Lubimy podróżować i wiele miejsc, w których byliśmy zrobiło na nas ogromne wrażenie. Góry, morze, w Polsce oraz za granicą, teoretycznie wszędzie można zamieszkać i żyć długo i szczęśliwie ;) Jednak w naszym przypadku przeprowadzka np. do Hiszpanii byłaby wyzwaniem, z którym moglibyśmy sobie nie poradzić. Bariera językowa, nieznajomość rynku w obcych krajach, zbyt duża odległość od naszych rodzinnych stron. Lubimy ten kraj, jego kulturę i krajobrazy, ale nie zdecydowalibyśmy się na taką rewolucję. Skupiliśmy się na polskim wybrzeżu. Ostatecznie wybraliśmy Rewal, do którego mamy osobisty sentyment. Tu czujemy się jak w domu.

Po drugie ZASOBY!

Każdy cel wymaga pewnych zasobów. Budowa domków letniskowych to przede wszystkim ogromna inwestycja finansowa. Aby całe przedsięwzięcie miało sens, musieliśmy zdobyć wszelkie informacje o wszystkich aspektach związanych z budową, wybrać doradców, architektów i fachowców, którzy rzetelnie pomogą nam w realizacji. I chociaż budowa kompleksu do złożony, kosztowny cel, to w każdym innym także należy ustalić, jakie zasoby będą Ci potrzebne: kto może Ci pomóc, na jakie koszty powinieneś/powinnaś się przygotować, jakie przedmioty, sprzęty mogą być niezbędne.

Po trzecie TERMIN!

Wybierz datę. Konkretną i realną. Mając konkretny cel, przystąpiliśmy do określenia dokładnego terminu realizacji. Wiedzieliśmy mniej więcej, ile czasu zajmie każdy etap, doliczyliśmy ewentualnie opóźnienia. Oszacowaliśmy, że jesteśmy w stanie otworzyć Kompleks „Na Klifie” w maju 2020 roku. Jeśli Twoim celem jest schudnięcie, na podstawie rozmowy z dietetykiem, trenerem oraz biorąc pod uwagę osobiste predyspozycje może to być pół roku, 9 miesięcy, a nawet rok. Rzucasz palenie? Organizm oczyszcza się z nikotyny w ciągu ok. 48 godzin. Potem pozostaje już tylko uzależnienie psychiczne. Wdrożenie nowego nawyku to kilka tygodni. Możesz więc ustalić, że uwolnisz się od nałogu w ciągu np. 2 miesięcy. Ustalenie konkretnej daty to bardzo ważny element, którego nie można pominąć, jeśli zależy Ci na skutecznym działaniu.

Po czwarte ETAPY!

Cel główny to Twój kierunkowskaz. Ostatni punkt na mapie. Jednak każda podróż składa się z poszczególnych etapów. Przystępując do budowy „Na Klifie” zaczęliśmy od pozyskania informacji, ustaliliśmy źródła finansowania, potem sporządziliśmy szczegółowy plan działania. Dobrze opracowany plan to połowa sukcesu. Dzięki temu nawet trudny do osiągnięcia cel, okazuje się osiągalny, a Tobie łatwiej śledzić postępy.

I po piąte FEEDBACK!

W trakcie realizacji celu może się okazać, że Twój plan wymaga poprawek. Pewne metody nie działają tak skutecznie, jak mogłeś/mogłaś się spodziewać, inne wręcz odwrotnie. Po realizacji każdego etapu warto się zatrzymać i przeanalizować czy wszystko idzie w dobrym kierunku. W budowie Kompleksu „Na Klifie” musieliśmy się liczyć z wieloma opóźnieniami w trakcie budowy. Nie byliśmy w stanie przewidzieć choćby pogody, która mogła pokrzyżować nam plany. Z niektórych części projektu musieliśmy zrezygnować, w trakcie reasarchu pojawiły się inne koncepcje, które włączyliśmy do planu już w trakcie działania. Podstawowe założenia się nie zmieniają, ale cały czas dopracowujemy szczegóły, szukamy ciekawych rozwiązań, które sprawią, że „Na Klifie” będzie miejscem  nowoczesnym, przytulnym oraz wyjątkowym na nas i dla Was.

Podsumowując, nie bójcie się wyznaczać sobie ambitnych celów. Spełniajcie swoje marzenia i realizujcie pasje. Takie podejście samo w sobie daje olbrzymią motywację w codziennym życiu. Kiedy już przystąpicie do tworzenia listy noworocznych postanowień, poświęćcie czas na solidne przygotowanie się do ich realizacji. Każda zmiana wymaga zaangażowania i pracy, jednak nagroda w postaci osiągnięcia celu jest tego warta. Powodzenia! :)

Podziel się: