Co u nas słychać?

Test akcesoriów zero waste pomocnych w utrzymaniu czystości. Zobacz!

Podobno porządek w domu, to porządek w głowie. A że pora roku jak najbardziej sprzyja domowym rewolucjom, postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami w użytkowaniu wyjątkowych akcesoriów pomocnych w utrzymaniu czystości. Wyjątkowych, bo naturalnych, 100% w duchu zero waste, przyjaznych środowisku. Przed Wami nasz osobisty, subiektywny test, w którym udział biorą: proszki do prania BALJA, zestaw produktów do zmywarki BALJA, myjka konopna oraz biodegradowalne worki na śmieci StarchBag. Do dzieła!1. Proszki do prania BALJA


Zalety: Pierwszy plus za efekty. Żadnych plam, nawet te trudne do usunięcia zniknęły bez problemu. Drugi plus za skład: tylko naturalne biodegradowalne składniki dbają o zachowanie najwyższej jakości tkanin, a dodatek oliwy sprawia, że pranie jest przyjemnie miękkie w dotyku. Wszystko zgodnie z opisem producenta. Do wyboru można kupić proszek do ubrań białych i kolorowych. Dodatkowo samo opakowanie i miarka są wykonane z materiałów nadających się w całości do recyklingu.


Wady: Proszki są w mniejszych opakowaniach niż tradycyjne produkty. Do 1,6 kg. Niektórym osobom może przeszkadzać też brak zapachu. Ale tutaj z pomocą przychodzą ulubione olejki eteryczne. Wystarczy kropla i pranie pachnie, że aż miło!


Więcej o produktach BALJA > TUTAJ


2. Zestaw produktów do zmywarki BALJA


Zalety: W tym przypadku także się nie zawiedliśmy. Naczynia czyste i błyszczące, bez zacieków czy plam. W zestawie znajdują się: proszek do zmywarki, sól zmiękczająca wodę oraz nabłyszczacz. Podobnie, jak w przypadku proszków do prania, produkty są zapakowane w opakowania nadające się do recyklingu.


Wady: brak :D


Więcej o produktach BALJA > TUTAJ


3. Myjka konopna


Zalety: Doskonała do zmywania. Radzi sobie z KAŻDYM zabrudzeniem. Dodatkowy plus za to, że jest to produkt wielorazowego użytku. Myjkę możecie spokojnie wyprać w prace. My wielokrotnie wyparzaliśmy myjkę, co poskutkowało lekkim przebarwieniem, ale nie uznajemy tego za wadę, bo nadal świetnie sobie radzi.


Wady: Myjka jest stworzona z włókien roślinnych, co sprawia, że specyficznie, surowo pachnie. Nie wszystkim może to przypaść do gustu.


Więcej o naturalnej myjce konopnej > TUTAJ 


4. Biodegradowalne worki na śmieci StarchBag


Zalety: Trwałe, solidne, naturalne, ekologiczne, biodegradowalne i kompostowalne – nic dodać, nic ująć. Produkt wart polecenia! Wiecie, co się nimi dzieje po zużyciu? Na stronie producenta czytamy: „po spełnieniu swojej roli rozkładają się w warunkach domowego kompostu na biomasę, wodę oraz dwutlenek węgla”. Osobiście nie sprawdziliśmy, ale jesteśmy przekonani, że tak właśnie jest.


Wady: Jak w przypadku wielu produktów ekologicznych barierą może być cena. My kupiliśmy opakowanie zawierające 75 worków w cenie prawie 55 zł. Jednak biorąc pod uwagę, że dzięki wprowadzeniu zasad zero waste nie marnujemy żywności, kupujemy świadomie, ograniczając liczbę śmieci i dzięki temu nie wykorzystujemy worków w nadmiarze, inwestycja opłaca się i nam, i przede wszystkim naturze.


Więcej o produktach StarchBag > TUTAJ


To już wszystko! Mamy nadzieję, że nasze testy przydadzą Was się w poszukiwaniach przydatnych produktów zero waste. Wszystkie wyżej opisane akcesoria będą na Was czekały w Kompleksie „Na Klifie”. Jeśli macie swoje sprawdzone gadżety zero waste, podzielcie się nimi w komentarzach! Gotowi na wiosenne EKO porządki? Do usłyszenia!

Podziel się: