Co u nas słychać?

Test gadżetów zero waste przydatnych w podróży (i nie tylko). Sprawdź!

Obiecaliśmy i jest! Nasz osobisty, subiektywny test trzech wybranych gadżetów zero waste, które mogą być przydatne w podróży i nie tylko. Ponieważ tematy ochrony środowiska i dobrych praktyk w duchu eko są nam bardzo bliskie, z przyjemnością podjęliśmy się tego zadania. Mamy nadzieję, że nasze krótkie recenzje, pomogą Wam w wyborze praktycznych, ciekawych, dobrej jakości produktów. Zaczynamy!

Biodegradowalny kubek z łusek ryżowych Huski Home

Zalety: po pierwsze 100 punktów za design. Minimalistyczny, klasyczny, dostępny w 6 pastelowych kolorach. Po drugie materiał, z którego jest wykonany kubek, czyli łuska ryżowa, która podlega biodegradacji.

Wady: Niestety kubek nie jest termiczny i w 100% szczelny. Może być dobrym pomysłem jako zamiennik tradycyjnych kubków jednorazowych w kawiarni/barze, ale przy dłuższych wycieczkach może sobie nie poradzić.

Woskowijki by Malu

Zalety: 100% naturalne i to ich główna zaleta. Stworzone z organicznej bawełny z certyfikatem, najwyższy standard w branży tekstylnej. W ich składzie znajdują się: wosk pszczeli, żywica sosnowa i olejek jojoba. Woskowijki są wielokrotnego użytku. Doskonale zabezpieczają żywność, przedłużają jej trwałość i dostosowują się do kształtu produktów. Mają też właściwości antybakteryjne. My stosowaliśmy je m.in. do owijania kanapek na drogę.

Wady: oczywistych wad nie ma dostrzegliśmy. Warto jednak wiedzieć, że woskowijki są dostępne w różnych rozmiarach i dobrze jest zamówić od razu zarówno te małe, jak i większe (zależy, do czego będziecie je wykorzystywać). Drugą rzeczą, o której chcemy wspomnieć jest delikatny zapach wosku. Woskowijki są nasączone specjalną mieszaniną na bazie wosku pszczelego. Nam osobiście to nie przeszkadza, ale to już kwestia indywidualna.

Słomki metalowe Ragsy

Zalety: Słomki metalowe to genialna alternatywa dla tych plastikowych. Są trwałe, łatwe w czyszczeniu i przede wszystkim nie przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. W zestawie są 3 słomki proste, 3 zakrzywione oraz specjalny czyścik. Słomki można myć w zmywarce. My z pewnością zaopatrzymy bar Na Klifie w ten gadżet (dostępne będą także słomki bambusowe).

Wady: Jedynym minusem, jaki widzimy jest użytkowanie słomek przez mniejsze dzieci. Niestety materiał jest twardy, co może być niekomfortowe dla najmłodszych.

Ciekawe, jakie są Wasze ulubione eko gadżety, które zawsze macie pod ręką? Piszcie w komentarzach!
Tymczasem my szykujemy dla Was kolejny test produktów! W związku z nadchodzącą wiosną, będą to przydatne, naturalne akcesoria do sprzątania. Też macie wrażenie, że przez okna już mało co widać, a całe mieszkanie wymaga gruntownych porządków? W Na Klifie już testujemy to i owo. Zapowiada się ciekawie ;) Bądźmy w kontakcie!

Podziel się: